0542 236 94 72
Kategoriler

Alışverişte “iyilik” başlıyor.

Alışveriş web dünyasında olduğundan beri; insanlar istediklerine daha hızlı, karşılaştığı bol seçenek karşısında daha özgür ve kimi zaman daha uygun fiyatlı ulaşabilir oldular. Günümüzde internet üzerinden alışveriş hemen her kesimden insanın yaptığı, çok olağan bir durum.

İnsanlara alışveriş yaparken aynı zamanda iyilik de yaptıran site “Bumerang ol” fayda sağlamak üzere geliştirilmiş; e-ticaret’i sosyal yardım kampanyaları ile birleştirmiş özel bir proje.

İnsanlar alışveriş yaparken neden yardıma muhtaç olanlara el uzatmasınlar ?

Neden bir ürün alırken bir başka insanın hayatına dokunmasınlar ?

“Bumerang ol” “fayda”, “iyilik”, “yardım” ve “hizmet” kavramları etrafında şekillenen, hedefinde sosyal yardım ve eğitim vakfına dönüşmek olan, bu amaç uğruna yardım kuruluşları ile her zaman iletişim halinde olan, örneği olmayan, ilkleri içinde barındıran bir site.

“Bumerang ol” nasıl işleyecek ? Tüketicilere ne söyleyecek ?

Hayat, ihtiyaçlar etrafında şekillenir. Alışveriş de, muhtaç birinin yardıma ulaşması da, her zaman bir ihtiyaçtır. “Bumerang ol” bu iki ihtiyacı bir araya getirmekte, hiç buluşmayacağı sanılan insanlara, yardım üzerinden bir buluşma yeri oluşturmakta. Ayrıca sitede yapılacak olan Sosyal sorumluluk projeleri sayesinde ihtiyacı olanlara temas ederek direkt yardımda bulunulmasını sağlamak.

Bumerang ol’ un tüketiciler için algısı; alışveriş yaparken fayda sağlamak, iyilik yapmak, yardım etmek.

Alınan bir ürünün fayda sağlaması ardından gelen duygusal tatmin ve yine yapılacak bir başka iyiliğin döngüsüdür..

Bu itki temelinde gelişen bir e-ticaret sitesi, tıpkı bir bumerang gibi.

Her yardıma ait kategorilerin olduğu bir alan sitede mevcut olacak.

Satın alma aşamasın sonrasında tüketicilere, adlarına yapılmış olan yardım bilgisi bir belge olarak ulaştırılacaktır.

Sağlık Eğitim Kadın Çocuk Hayvan Hakları Sivil Toplum Örgütleri vb...

İyi olanı sağlayacak olansa sadece online olarak alışveriş yapmak. Site üzerinden yapılan her alışveriş bir yardıma dönüşecek ve İyilikte yardım döngüsü sağlanmış olacaktır.

Hedeflerimiz arasında Bumerang Ol “Bumerang ol” kendi markasını yaratmak ve seçilen bu özel üretim ürünlerin karının yüzde %20 değil %50 si yardım kurumlarına bağışlanacaktır. Tekstil, hediyelik eşya ve özel tasarım ürünler “Bumerang ol” başlığı altında sitede satılıp, her ürün bir yardım için orada yer alacak. Yardım kategorisini belirleyecek olan “Bumerang ol” markalı ürünler olacak. Sivil toplum ve yardım kuruluşları ile yapılacak toplantılardan sonra en çok ihtiyacı olan kişiler ve kurumlar saptanıp o haftayı o yardıma adayacak.

E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.